امضای دیجیتال

محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد امضای دیجیتال آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
امضای دیجیتال|50684145|jyf|

حجم فایل : 652.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 19
بنام دانای توانا سرفصل مطالب مقدمه 1 2 3 3 4 4 آشنایی با راهکارها وابزارهای امنیتی در دنیای مجازی مشکلات ومسائل امنیتی درمبادلات الکترونیکی برخی از خواص مهم امضای دستی ودیجیتال احراز وتصدیق هویت 3 5 4 6 مقدمه
امنیت سیستم های کامپیوتری مسئله ای است که با ورود کامپیوتر به حوزه های مختلف زندگی مانند نگهداری اطلاعات شخصی بصورت دیجیتال و همچنین دولت الکترونیکی اهمیت شایانی یافته است.
امنیت یکی از زیرساخت های مهم فن آوری اطلاعات است ، بگونه ای که بدون آن سایر خدمات و سیستم های دیگر اطلاعاتی قابل پیاده سازی نیستند.
امروزه کاغذها که حامل اصلی اطلاعات مهم بودند کم کم جای خود را به دیگر راه های تبادل اطلاعات می دهند.
در واقع كاغذ دارای معایبی از قبیل انتقال آهسته و پرهزینه اسناد می‌باشد و بایگانی آنها نیز مشکلات زیادی را بوجود می آورد.
مقدمه به تدریچ با پیشرفت فناوری اطلاعات، تبدیل تجارت سنتی به تجارت الکترونیک، تبادل اسناد در این نوع تجارت امری فراگیر شده است.
این اسناد اغلب حاوی اطلاعات حساسی مانند قراردادهای حقوقی، فن آوری های محرمانه و یا تبادلات مالی می باشند.
برای ممانعت از دستبرد سارقان كامپیوتری كه در فضای الكترونیكی همواره مترصد دست اندازی و خواندن مستندات می باشند لازم است این اسناد به رمز درآورده شوند.
اگر می خواهیم كه اسناد ما واقعاً در امان باشند باید آنها را بصورت دیجیتالی امضاء كنیم.
چیست؟
مفهومی شبیه امضای دستی و اثر انگشت اما با عملكردی دقیق‌تر و امن‌تر در دنیای الكترونیك دارد، وقتی روی یك سند الكترونیك (مانند سند الكترونیكی یك قرارداد، نامه‌‌‌های اداری، فرم‌های الكترونیكی، و غیره) انجام می‌شود.
برخلاف امضای دستی، دیگران با استفاده از گواهی فرد می‌توانند به سادگی هویت امضاكننده سند را تشخیص دهند زیرا گواهی الكترونیكی هر فرد شناسه وی می‌باشد.
برخلاف امضای دستی، پس از سند، هر تغییری در محتوای سند امضاشده به سادگی قابل تشخیص است. بنابراین، امكان جعل یا تغییر اسناد غیر ممكن می‌شود.
در واقع هر تغییر در سند، موجب نامعتبر شدن آن می‌شود.
چیست؟ برخلاف امضای دستی كه در آن فرد می‌تواند امضای خود روی سند را انكار كند، در فرد به هیچ عنوان نمی‌تواند امضای خود روی سند را انكار نماید زیرا با استفاده از روی سند و "گواهی الكترونیكی" فرد، می‌توان به هویت امضاكننده آن پی برد.
برخلاف امضای دستی كه همیشه ثابت است، هر سند برای آن سند منحصربفرد است. در واقع، هر سند مرتبط با محتوای آن سند است. بدین‌سان، امكان جداسازی از روی سند به منظور استفاده مجدد روی سندی دیگر ،یا جایگزین نمودن آن با امضایی دیگر امك...مطالب دیگر:
📝تحقیق موانع تکوین دولت مدرن در خارج از جهان غرب📝تحقیق مقررات مربوط به بودجه📝تحقیق مفاهیم اولیه حسابداری📝تحقیق مفاهیم اولیه حسابداری صنعتی📝تحقیق مفاسد مالي📝تحقیق پولشويي و مفهوم آن📝محاسبات، مقياس و اندازه گيري در حسابداری📝تحقیق درباره مالیات📝تحقیق مالیات و نرخ سود سپردهای بانکی📝تحقیق مالیات📝تحقیق مالیات بردرآمد املاک📝تحقیق ماليات بر املاك📝لیست قیمت سهام 10 شرکت فعال در صنایع خودرو سازی📝جدیدترین طرح توجیهی تولید قطعات کمربند پژو 405 زبانه و پایه پلاستیکی، زبانه اصلی و لچ بالا و ...📝موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران بحث مشروطیت تا جمهوری اسلامی📝تحقیق مفهوم شاخص سهام📝موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران سیر تحولات نظری و تاریخی📝تحقیق سود هر سهم چالش های محاسبه و فرصت های بهبود📝موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران بحث نظریه های دولت📝موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران هماهنگ سازی📝موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران دولت مدرن📝تحقیق اصول کنترل کيفيت جامع یا دمينگ📝تحقیق نحوه چگونگی تهيه صورت‌هاي مالي تلفيقي در واحدهاي تجاري📝تحقیق نرخ بهره📝تحقیق نرخهاى مبادله ارز و نظام پولى بين‏ المللى